Reklama

Masterlink zakończyła budowę swojego centrum logistycznego w Lućmierzu na trasie z Łodzi do Gdańska

Na placu w Lućmierzu na trasie z Łodzi do Gdańska wyrosła wielka hala o powierzchni trzech tysięcy mkw. Inwestor, który ją zbudował to jeden z największych w kraju doręczycieli przesyłek. Ma najgęstszą sieć oddziałów – aż 52 w całej Polsce. – Nasza działalność jest tak zorganizowana, że zanim przesyłka trafi z jednego miasta do drugiego, musi przejść przez główny centralny magazyn – informuje Olga Kozierowska, rzecznik prasowy Masterlinka. Wkrótce będzie znajdował się w Łódzkiem.

Prócz niego powstały też biura o powierzchni 600 mkw. A to dopiero początek inwestycji, która jest prowadzona etapami. Kolejna hala powstanie w ciągu dwóch lat. Pracę znajdzie blisko 100 osób.

Masterlinka to kolejne centrum logistyczne w naszym regionie. Swoje magazyny zbudowały u nas m.in. Ikea, Cassino, Unilever, Supermarkety Drogeryjne „Rosmann” oraz Polska Grupa Farmaceutyczna. Skąd ta popularność Łódzkiego?

– To najlepsze miejsce w Polsce na tego typu inwestycje. Głównie ze względu na położenie geograficzne w centrum kraju. leży na trasie północ-południe. Blisko też stąd do dróg prowadzących ze wschodu na zachód – mówi Kozierowska. Według niej jakość dróg – w porównaniu z resztą kraju – nie jest w Łódzkiem najgorsza.

Masterlink Express powstał w 1991 roku jako polska spółka. W początkowym okresie specjalizowała się w doręczaniu przesyłek miejskich. Zmieniło się to w 1994 r., gdy Masterlink podpisał umowę o współpracy z amerykańskim gigantem Federal Express. W 1998 roku firma została wykupiona przez Pocztę Szwedzką. W lipcu 2002 roku 50 proc. udziałów w Masterlink wykupiła francuska La Poste.

Źródło : Gazeta.pl

Reklama