Reklama

Do półmetka zbliża się budowa nowej remizy Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie. Obecnie musi ona korzystać z gościny druhów z OSP.
Prace przy wznoszeniu własnej strażnicy zawodowi strażacy zaczęli przed rokiem. Inwestycję wyceniono na 2 mln zł. Na razie prace pochłonęły 900 tys. zł. Istniało zagrożenie, że przed zimą trzeba go będzie zostawić bez dachu i okien. Jednak wojewoda dołożył na czas 200 tys. zł. Obecnie trwają prace tynkarskie i instalatorskie. Za dwa tygodnie zostaną zamontowane wrota do garaży.

Na ten rok mamy zagwarantowane 760 tysięcy złotych. Będziemy się starali o dodatkowe pieniądze od wojewody. Jeśli dostaniemy jeszcze 300 – 400 tysięcy złotych, to inwestycję będzie można zakończyć w tym roku – mówi brygadier Bogusław Czekała, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. – Bez dodatkowej pomocy, strażnica będzie gotowa na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Wprawdzie zdecydowana większość prac zakończy się znacznie wcześniej, ale nie chcemy się spieszyć z przeprowadzką. Do nowej siedziby przeniesiemy się, gdy wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

(mał)
Data publikacji: 25.02.2004

Reklama