Reklama

Miejsce, data, godzina, dopuszczalna prędkość na drodze i prędkość namierzonego samochodu. To wszystko znajduje się na fotce z wideoradaru, którym od niedawna dysponują zgierscy policjanci. Urządzenie stoi przy drodze na trójnogu i często zmienia swoje miejsce, ale w przyszłym tygodniu na drogach powiatu zgierskiego pojawi się pięć stacjonarnych wideoradarów.

Już przyłapaliśmy ponad 300 kierowców, którzy przekroczyli prędkość – mówi Sławomir Dylewski, komendant KPP w Zgierzu. – Rekordzistka przy ograniczeniu do 70 km na godzinę jechała z prędkością 150 km!

Zgierska komenda policji otrzymała pięć z trzynastu wideoradarów zakupionych przez komendę główną. Koszt każdego z nich to ok. 200 tys. zł plus koszty ubezpieczenia. Stacjonarne wideoradary pojawią się za kilka dni przy trasie nr 1 w miejscowości Słowik, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę i w Cedrowicach (na obwodnicy Ozorkowa), gdzie trzeba zwolnić do 70 km. Ich ustawienie sfinansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Pozostałe trzy urządzenia pozostawiamy do dyspozycji samorządowców – mówi S. Dylewski. – Otrzymają je te gminy, które pokryją koszty zamontowania wideoradarów na swoim terenie – około 5 tys. złotych.

Dorota Jankiewicz

Reklama