Reklama

Oczywiście, jest to możliwe tylko w takim mieście jak Ozorków !!! Ostatnio pojawiły się samochody które mają zamontowane oświetlenie które nie ma homologacji dla samochodu na którym zostało założone (Seat Ibiza, wiesz że chodzi o Ciebie, kolo). A jeśli chodzi o ścisłość to polskie przepisy zabraniają nawet malować lampy przednie jak i tylne wszelkiego rodzaju kolorowymi farbami, nawet jeśli są „światłoprzepuszczalne”. Po prostu ogranicza to widoczność świateł pozycyjnych, świateł mijania jak i kierunkowskazów czy świateł przeciwmgielnych z tyłu pojazdu. Z przodu natomiast zmienia kolor świateł mijania a raczej go przyciemnia, co powoduje pogorszenie oświetlenia drogi. Wszelkie tego typu działania są zrozumiałe z wielu powodów.

Po pierwsze – kierowcy samochodów po tzw. „tuningu” a raczej „pseudotuningu” nie mają pieniędzy na oświetlenie z homologacją, bez względu na jego design czy kolor obudowy. Po drugie – nie mają dobrego pomysłu jak ładnie zmienić swój samochód (poddać go tuningowi) aby sąsiad nie miał podobnego. A po trzecie – tanie spray\’e do lamp to tylko początek. Dochodzą do tego podrabiane spoilery renomowanych firm w przydomowym garażu czy w marnej jakości zakładzie wytwórczym, który raz że nie ma dobrych form a dwa nie ma nawet odpowiedniego tworzywa czy surowca do ich wytwarzania ( jest drogi) !!! Panowie, nie tędy droga !!!

ścigania łapią tylko jadących za szybko. Na razie wam sie udaje ale od kiedy wejdzie w życie ustawa regulująca te i inne przepisy dotyczące fabrycznego oświetlenia lub jego zamienników, bez homologacji i śrubokręta nie wyjeżdżajcie z garażów !!! Będziecie musieli pokazać homologację albo … odkręcić lampę i udowodnić że nie jest pomalowana !!! Zrozumcie, że nie widać waszych świateł z tyłu na tyle aby nie można było w was przyłożyć. później wzywamy policję i … pokazujemy pomalowany klosz. Czy byłeś bez winy przy stłuczce czy nie, masz pecha !!! Po dowodzie i z mandatem w kabinie lawety pojedziecie na parking policyjny !!! Albo do domu oczywiście…

Na tym kończę moją wypowiedź i zachęcam do dalszych działań, zmierzających ku uatrakcyjnieniu waszych pojazdów !!! WIĘCEJ RINGÓW A\’LA BMW, NAWET W MALUCHACH !!! Siemka, bracia tuningowcy !!!

Reklama