Reklama

Lena Pawlak to najlepsza uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w roku szkolnym 2023/2024 – znakomite wyniki w nauce i zdobywa nagrody w konkursach literackich. W tym roku otrzymała wyróżnienie za „List do taty” w Konkursie Literackim organizowanym pod patronatem senatora RP oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Przyjaźń”. Na zakończenie roku szkolnego otrzymała od burmistrza Jacka Sochy list gratulacyjny i nagrodę dla najlepszej uczennicy w SP4.
Lena ma także znaczące osiągnięcia w sporcie; od prawie dziesięciu lat realizuje się w pasji, jaką jest pływanie. Trenując pod okiem znakomitej kadry trenerskiej Towarzystwa Pływackiego Olimpijczyk w Aleksandrowie Łódzkim, z każdym sezonem podnosi swoje umiejętności i poprawia wyniki życiowe, zdobywając medale na zawodach rangi zarówno wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej. Obecnie zajmuje 7 miejsce w Polsce w rankingu 13-letnich zawodniczek na dystansie 50 m stylem grzbietowym na pływalni 50 metrowej. Zwieńczeniem mijającego sezonu jest uzyskane od Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzika.
W tym roku Lena dołączyła do działającej na terenie Ozorkowa sekcji Zgiersko-Łęczyckiego WOPR, w barwach którego w rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostwach Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym zdobyła brązowy medal w konkurencji 50 m Super Lifesaver w kategorii Młodzik, a w indywidualnej klasyfikacji generalnej, dzięki uzyskaniu bardzo dobrych wyników również w pozostałych konkurencjach, była trzecią najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ż. Chmielecka

Reklama