Reklama

Długi majowy weekend zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wypada on niezwykle korzystnie. Niektórzy już zaczęli majówkę, inni odliczają dni do upragnionej przerwy od obowiązków zawodowych. Wszyscy wierzymy, że kwietniowa zima, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie odchodzi w zapomnienie, a każdy nowy dzień będzie nas witał coraz wyższymi temperaturami i słoneczną aura. Dlaczego bawimy się w pogodynki? Ponieważ w dniach od 1 do 3 maja br. chcemy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w Sokolnickich Targach Ogrodniczych, które odbywać się będą na rynku w Sokolnikach-Lesie przy ul. Sokolnickiego 66, na tzw. Kostce.

– Sokolniki-Las to niezwykła miejscowość na mapie Gminy Ozorków, która już nazwą „Miasto-Ogród Sokolniki” informuje o swoim charakterze. Nie tylko liczne drzewa, odpowiedzialne za niepowtarzalny uzdrowiskowy mikroklimat, ale i pięknie zadbane ogrody są wizytówką tego miejsca, które latem zamieszkują rzesze letników, dlatego jako samorząd Gminy Ozorków nie mogliśmy nie poprzeć inicjatywy mieszkańców Sokolnik i nie włączyć się w jego organizację, szczególnie, że pomysł targów spotkał się z uznaniem Województwa Łódzkiego, które przekazało na Sokolnickie Targi Ogrodnicze dotację celową – wyjaśnia Zastępca Wójta Gminy Ozorków Marian Lemański.

Podczas trzydniowego wydarzenia odwiedzający targi będą mogli zakupić krzewy, sadzonki, byliny, kwiaty, nasiona oraz sprzęt ogrodniczy – słowem wszystko to, co pomoże w upiększeniu własnej działki.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników swoich ogrodów do udziału w targach. Wierzę, że będzie to świetna okazja do zakupów, ponieważ swój udział potwierdziło wielu wystawców, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim sąsiedzkiej integracji oraz zapoznania się z działalnością niedawno powstałego KGW „Leśne Babki” z Sokolnik-Lasu, którego członkinie aplikując i zdobywając środki zewnętrzne chcą nie tylko aktywnie spędzać swój czas, ale i zachęcić do tego również Państwa – dodaje Marian Lemański.

Szczegóły wydarzenia na plakacie zamieszczonym poniżej.

Foto:BurgerSzał

Reklama