Reklama

Przy Zgierskiej 30 powstanie nowy blok w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) „Reymontowski”. Obecnie trwają prace projektowe (na zdjęciu – wizualizacja).
Przypomnijmy, w tamtym toku Ozorków, wspólnie z dziewięcioma innymi samorządami przystąpił do spółki SIM jako udziałowiec. Każdy z samorządów otrzymał po 3 mln zł z Krajowego Zasobu Nieruchomości na realizacje budownictwa społecznego na swoim terenie.
Lokale, tworzone w ramach SIM, przeznaczone są dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej na zakup mieszkania, ale stać je na opłacanie czynszu. Miasto przekazuje teren pod budowę budynków, natomiast finansowanie budowy i utrzymania tych obiektów jest zadaniem spółek powstałych w ramach SIM.
– Pod budowę nowego bloku przeznaczyliśmy teren przy ul. Zgierskiej 30, gdzie obecnie znajduje się stary dom parterowy – mówi burmistrz Jacek Socha – Na tym terenie powstanie budynek wielorodzinny. Na początek planowana jest budowa ok. 20 mieszkań. Jeśli inicjatywa się sprawdzi i zainteresowanie ze strony mieszkańców będzie duże, planujemy wybudować kolejne bloki. Zgodnie z przepisami najemcy będą mieli możliwość wykupu mieszkań na własność na preferencyjnych zasadach, natomiast wysokość czynszu w takim lokalu regulują przepisy.
Kryteria przyznawania mieszkań w ramach SIM są obecnie opracowywane w Urzędzie Miejskim w Ozorkowie.

Reklama