Reklama

W związku ze złym stanem technicznym mostu w miejscowości Nowomłyny, na rzece Bzurze w ciągu drogi gminnej nr 120277E informujemy, że z dniem 15.03.2024 r. nastąpi jego zamknięcie.

W związku z powyższym został wyznaczony objazd przez miejscowości : Mariampol, Radzibórz, Chociszew, Pustkowa Góra i Tkaczewska Góra.

Za utrudnienia przepraszamy.

Most nie kwalifikuje się do remontu. realizuje inwestycję pn.: „Przebudowa układu komunikacyjnego na drogach gminnych nr 120276E, 120277E, 120289E wokół projektowanego zbiornika retencyjnego Tkaczewska Góra – etap I”, polegającą na budowie 6,8 km dróg oraz mostu na rzece Bzurze.

Od końca czerwca, inwestycja jest zablokowana postępowaniem prowadzonym przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi w sprawie wpisania do rejestru zabytków nieruchomych województwa łódzkiego dawnego młyna wodnego zbożowego, obecnie budynku mieszkalnego usytuowanego na terenie posesji nr 1 w Nowomłynach, gm. Parzęczew, wraz ze znajdującym się w jego sąsiedztwie mostem drogowym nad rzeką Bzurą. Na tę chwilę nie jest znany termin zakończenia tego postępowania.

Mapa poglądowa objazdu:

Reklama