Reklama


1 marca Szkoła Podstawowa nr 4 po raz trzeci wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu –„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
Uczniowie klas ósmych przypomnieli, że wydarzenie jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ideą, która mu przyświeca, jest propagowanie pamięci o działalności Żołnierzy Wyklętych, bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963, osób represjonowanych lub takich, które ryzykowały własnym życiem lub internowaniem z powodu pomocy udzielanej żołnierzom walczącym z komunizmem w Polsce.
Projekt ma na celu również edukację historyczną oraz promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzację biegania.
Cała społeczność szkolna wzorem lat ubiegłych wzięła udział w biegu na dystansie 1963 metry, będącym symbolem daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego.
Zwycięzcy biegu nagrodzeni zostali z rąk Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy pamiątkowymi medalami i drobnymi upominkami.
tekst i foto: SP4


Reklama