Reklama

16 lutego 2024 roku odwiedziła Ozorków prawnuczka wieloletniego przedwojennego burmistrza Ozorkowa Wacława Kroppa, Pani Gabriella Ellison z domu Liebig. Przyjechała wraz ze swoim mężem, córką i synem. Goście rozpoczęli wizytę od odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej i Młodzieżowego Domu Kultury w pałacu Schlősserów przy ul. Listopadowej 6b. Potem dyrektor biblioteki Danuta Trzcińska i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ozorkowa Wiesław Kukuła pokazali gościom miasto, zwracając szczególną uwagę na miejsca związane z historią rodziny Kropp, m.in. willę przy ul. Żwirki, rondo im. Wacława Kroppa i rodzinne groby na cmentarzu katolickim i ewangelickim. Atmosfera spotkania była niezwykle serdeczna, pełna wspomnień i wzruszeń.
Serdecznie dziękujemy dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Annie Plaskocie i nauczycielce języka angielskiego Katarzynie Kołodziejczak za pomoc w organizacji spotkania.
O życiu i działalności pradziadka Pani Gabrielli, Wacława Kroppa, można przeczytać w Ozopedii – internetowej Encyklopedii Miasta i Gminy Ozorków (www.ozopedia.org).
D. Trzcińska MBP

Reklama