Reklama

Tegoroczne Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne zostało zorganizowane pod hasłem „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Te słowa Oskara Kolberga stały się myślą przewodnią koncertu. Na widowni zasiedli mieszkańcy naszego miasta na czele z Burmistrzem Miasta Ozorkowa Jackiem Sochą, Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Ryszardem Kałużnym i Radnymi Rady Miejskiej w Ozorkowie: Magdaleną Michalak, Michałem Małysą oraz Grzegorzem Tomczakiem, a także dyrektorami placówek oświatowych i kulturalnych oraz organizacjami społecznymi. (Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do Sekcji kolarskiej „SZWADRON” im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.)

Kapela „Ozorkowainie”

Byli z nami także Pan Zbigniew Linkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Radna Powiatu Zgierskiego Pani Joanna Mariankowska.

Publiczność poznawała kolejne utwory muzyczne oraz historię ich powstania, śpiewała wraz z artystami tymi najmłodszymi i najstarszymi, gromko oklaskując przepiękne wykonania. Na scenie pojawiły się Przedszkolaki z Przedszkola Nr 4 w Ozorkowie, które wystąpiły pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jędrzejczak – Prorok a także zgierski zespół „Talent Kolektyw” pod dyrekcją Pani Julii Szwajcer.

Zespół „Talent kolektyw” Przedszkolaki z PM Nr 4 w Ozorkowie

Nie zabrakło także Kapeli folklorystycznej Ozorkowianie pracującej pod kierunkiem Pana Tadeusza Pietrasika oraz Chóru „Apasjonata” pod dyrekcją Marcina Sówki, a także Kabaretu „Wesoła Wdówka” przygotowanego przez Panią Małgorzatę Eljasik.

Kabaret „Wesoła wdówka’ Chór Apasjonata

Pięknie zaprezentowała się także młodzież z pracowni muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie, pracująca pod kierunkiem Pani Anny Szoszkiewicz. Pojawił się także urokliwy duet: Anna Szoszkiewicz i Marek Zytek, którzy prezentowali się także w partiach solowych, a także soliści: Weronika Wiśniewska, Małgorzata Wasiak , Tomasz Andrzejczak oraz Norbert Kuświk (gościnnie).

Anna Szoszkiewicz
oraz Marek Zytek Tomasz Andrzejczak Weronika Wiśniewksa Marek Zytek Norber Kuświk /gościnnie/ Małgorzata Wasiak

O wspaniałą oprawę muzyczną zadbali instrumentaliści: Kwartet smyczkowy w składzie: Magdalena Sówka – I skrzypce, Marta Bednakrek – II skrzypce, Anna Ćwiklińska – altówka oraz Jakub Wójcik – kontrabas, pianiści: Marcin Sówka i Marek Zytek, akordeonista i pianista Maciej Ćwikliński oraz kapela w wersji instrumentalnej.

Koncert po raz kolejny poprowadzili po mistrzowsku: Małgorzata Eljasik (także autorka scenariusza) oraz Marcin Sówka (autor aranżacji na kwartet smyczkowy).

Autorką scenografii była Pani Elżbieta Michalska – Skinder, zaś o oświetlenie i dźwięk zadbał Pan Julian Lewandowski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania mieszkańcom naszego miasta za kolejny wspaniały patriotyczny wieczór, artystom oraz wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia wydarzenia.

Podczas koncertu wykonano następujące utwory: Miejcie nadzieję, Mazurek Dąbrowskiego, Warszawianka, Bywaj dziewczę zdrowe, Ułani, Ułani  malowane dzieci, Przybyli Ułani pod okienko, Hej dziewczyno hej niebogo, Pierwsza Kadrowa, Maszerują strzelcy, Pierwsza Brygada, O mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż, Serce w plecaku, Hymn Sybiraków, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Płynie Wisła płynie, Deszcz jesienny deszcz, Biały Krzyż, Modlitwa o pokój…    

         

Reklama