Reklama

We wtorek 19 września, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż wystawy Patrycji Mrozik zat. „Siła koloru”

Wydarzenie zebrało liczne grono osób żywo zainteresowanych malarstwem, zaś słowo wprowadzające do wystawy wygłosił pan Roman Wrześkiewicz, zwracając uwagę na inspirację czerpane z kubizmu oraz oryginalność formy i syntezy zawartych w prezentowanych pracach.

Podczas wernisażu nie zabrakło także akcentu muzycznego w wykonaniu Magdaleny Sówki – skrzypce oraz Marcina Sówki – fortepian.

BIOGRAM ARTYSTYCZNY

Patrycja Mrozik ma 21 lat i pochodzi z Głębowic niedaleko Oświęcimia. Ukończyła Prywatne Liceum Artystyczne Creative w Bielsku-Białej. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym i akwarelowym. Jej prace były pokazywane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych i może się pochwalić osiągnięciami w konkursach plastycznych.

Wystawy

Prace Patrycji Mrozik znajdują się w prywatnych kolekcjach w całej Polsce i po za granicami

kraju. Prezentowane były na wystawach :

2021- OK BRZESZCZE

2021- WARSZAWA

2021 – LUBLIN

2022- OŚWIĘCIM

2022- OŚWIĘCIM MDK

2022 -Osiek

OSIĄGNIĘCIA :

2017- KWALIFIKACJA DO WYSTAWY „LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS ” TYCHY

2019- I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM „INNY NIE ZNACZY GORSZY (KSIĘŻNICA BESKIDZKA )

BIELSKO

2020 – I MIEJSCE W KONKURSIE „MIESZKAM W BESKIDACH „

2021 – II MIEJSCE W KONKURSIE „MIESZKAM W BESKIDACH „

2022 – NAGRODA SPECJALNA ” MIESZKAM W BESKIDACH „

Patrycja Mrozik zawsze lubiła rysować, jej talent zauważono w szkole, umożliwiając też dalszy rozwój artystyczny. Po ukończeniu gimnazjum Patrycja uczęszczała do Liceum Artystycznego Creative w Bielsku-Białej. Swoje umiejętności doskonali też sama, próbując różnych technik poznanych w Internecie. Lubi przy tym słuchać głośnej muzyki. Patrycja ma ogromne wsparcie mamy, babci i dalszej rodziny.

Twórczość Artystki charakteryzuje się intensywną kolorystyką, tematyką inspirowaną kubizmem i fantastyką, którą najchętniej przenosi na duży format płótna.

Tworzenie obrazów to dla Pani Partycji sposób wyrażania siebie, sposób komunikacji, pokazania wnętrza, uwalniania emocji. Wcześniej był też taniec, akrobatyka, ale to przez aktywność malarską Patrycja pokonuje bariery. Obraz powstający w wyobraźni przelewa na papier czy płótno, każdy obraz jest unikatowy, niepowtarzalny. Jej prace dobrze sprzedają się nie tylko w Polsce, ale również trafiają już do zagranicznych kolekcjonerów.

Wystawa Patrycji Mrozik do końca roku 2023 będzie wędrowała po Polsce. Z Ozorkowa zostanie przewieziona do Łodzi. W przyszłym roku zostanie pokazana również za granicą, w Berlinie, Wiedniu, Sztokholmie.

W Ozorkowie wystawę można oglądać w do 12 października br. Zapraszamy.

Reklama