Reklama

15 sierpnia na parzęczewskim Rynku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Anilana” oraz Śpiewająca Rodzina Kaczmarków.

Zespół Pieśni i Tańca „Anilana” powstał w 1970 roku w Łodzi. Inicjatorem utworzenia zespołu i pierwszym opiekunem z ramienia fabryki był znany w Łodzi animator kultury Daniel Gerber. Bogaty i różnorodny repertuar zespół prezentuje w Polsce oraz na scenach zagranicznych. Jest uczestnikiem prestiżowych imprez krajowych i międzynarodowych. Są to głównie warsztaty i przeglądy taneczne, Targi Turystyki oraz Międzynarodowe Festiwale Folklorystyczne, skąd zespół przywozi nagrody i wyróżnienia. Profesjonalne opracowania choreograficzne i muzyczne podkreślające piękno polskiego folkloru, bogactwo i różnorodność strojów, żywiołowość tańca, to wszystko sprawia, że „Anilana” zyskuje aplauz, zdobywa serca i sympatię publiczności na całym świecie.

Śpiewająca Rodzina Kaczmarków w swoim niezwykle bogatym repertuarze śpiewa wiele znanych i lubianych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej oraz okazjonalnie – pieśni patriotyczne i religijne.

Rodzina Kaczmarków to jedna z najbardziej umuzykalnionych polskich rodzin. Niezwykłością tej Rodziny jest fakt, iż wszyscy obdarzeni są pięknymi, operowymi głosami. Iwona Kaczmarek (mama) sopran liryczny, Piotr Kaczmarek (tata) tenor dramatyczny, Wojtek Kaczmarek (syn) bas baryton i Adam Kaczmarek (syn) tenor. Adam i Wojciech pokazali się szerokiej publiczności w październiku 2016 r. w telewizyjnym programie „Mam talent”, odnosząc niekwestionowany sukces. Pomimo, iż nie przeszli do finału młodzi koluszkowianie zyskali bardzo dużą popularność. Koncertują w całym kraju, nawet za granicą.

Na koncerty zaprasza Wójt Gminy Parzęczew – Ryszard Nowakowski.

 

Reklama