LZS Helenów triumfuje w Gminnym Turnieju Strzeleckim - Michał Kowalski
Reklama

W dniu wczorajszym, tj 10 czerwca 2023r., odbył się Gminny Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej w Ozorkowie, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Organizowany przez Gminny Ludowy Klub Sportowy, zawody miały na celu popularyzację strzelectwa sportowego wśród drużyn LKS/LZS Gminy Ozorków.

Na strzelnicy w Ozorkowie rywalizowało osiem drużyn z terenu gminy Ozorków, jednak to zespół LZS Helenów okazał się najsilniejszy. Składający się z Sylwestra Chałupnika, Mariusza Banasiaka, Krzysztofa Karpińskiego i Patryka Budka, drużyna LZS Helenów osiągnęła imponujący wynik. Sylwester Chałupnik, jeden z członków zespołu, zdobył indywidualnie 82 punkty, co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji drużynowej LZS Helenów również zaprezentował się znakomicie, zdobywając w sumie 217 punktów. Ten imponujący wynik pozwolił drużynie LZS Helenów zająć zaszczytne pierwsze miejsce, za co otrzymali pamiątkowy puchar.

Zgodnie z zasadami punktacji drużynowej, do wyniku zespołu były brane pod uwagę wyniki trzech najlepszych strzelców danej drużyny. Każdy zawodnik miał do dyspozycji 13 strzałów do dwóch tarcz umieszczonych na odległości 10 metrów. Spośród tych 13 strzałów, 10 było branych pod uwagę do oceny, a trzy strzały były strzałami próbnymi. Wynik drużyny był sumą punktów uzyskanych przez trzech najlepszych strzelców.

Gminny Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej nie tylko dostarczył emocjonującej rywalizacji, ale także przyczynił się do integracji mieszkańców gminy Ozorków. Wszyscy uczestnicy wykazali się sportowym duchem i fair play, co sprawiło, że zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze.

Reklama