Reklama

Kierowca srebrnej Skody, po której została na chodniku przy Listopadowej spora plama oleju, odpowiedział na apel burmistrza Jacka Sochy i zgłosił się do Urzędu Miejskiego, by polubownie załatwić sprawę.
Przypomnijmy; 31 maja przed południem na jezdni i chodniku na ul. Listopadowej pojawiły się plamy oleju; dzięki obrazom z kamer ustalono, że olej wyciekł z samochodu marki Skoda Octavia. Olej na zlecenie urzędu zneutralizowali strażacy, ale fragment zniszczonego chodnika trzeba wymienić. Burmistrz Jacek Socha zaapelował do sprawcy, by zgłosił się do urzędu.
– Apel przyniósł efekt, właściciel samochodu pojawił się w urzędzie; okazało się, że w aucie została uszkodzona miska olejowa, z czego kierowca nie zdawał sobie początkowo sprawy – mówi burmistrz Jacek Socha – Kierowca podpisał oświadczenie, w którym zobowiązał się do pokrycia kosztów wymiany uszkodzonych płytek chodnikowych ze swojego ubezpieczenia komunikacyjnego. Uważam, że polubowne załatwienie sprawy jest najlepsze w takich sytuacjach i nie naraża sprawcy na dodatkowe problemy, które pojawiłyby się po zgłoszeniu sprawy na policję.
To kolejna sytuacja, gdy sprawcy zniszczeń mienia, ustaleni poprzez monitoring, odpowiadają na apel burmistrza i polubownie załatwiają sprawy związane z naprawieniem szkód. Tak było m.in. w przypadku dewastacji w parku miejskim, pomazania ściany na jednym z budynków czy uszkodzeń latarni na ul. Wyszyńskiego.

Reklama