Reklama

Dzieci z dziewięciu przedszkoli z Ozorkowa Leśmierza, Parzęczewa, Chociszewa i Słowika wzięły udział konkursie recytatorkim pn. “W magicznym świecie poezji”, który odbył się 5 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie. Organizatorem konkursu była Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 4. Recytacji przedszkolaków wysłuchali zaproszeni goście, wśród nich m.in. burmistrz Jacek Socha i dyrektorzy ozorkowskich przedszkoli. Jury w składzie Mariola Tylke, Aleksandra Kalinowska i Beata Dobrzyńska, po wysłuchaniu 18 występujących, przyznało następujące miejsca:
I miejsce Kornelia Święcicka z PM1
II miejsce Filip Gil z NP Sióstr Urszulanek
III miejsce Matylda Choinkowska z PM5
Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.
Konkurs występami artystycznymi uświetnili: Pola Kopka (7-letnia tancerka tańca towarzyskiego ze Szkoły Tańca AnaDens, laureatka ogólnopolskich turniejów), absolwent PM4 akordeonista Fryderyk Pawlak (uczeń klasy VI, wyróżniony w ogólnopolskim konkursie akordeonowym w Brzezinach, uczeń dyplomowej klasy szkoły muzycznej w Zgierzu) oraz Konrad Dzięcielewski – Skrzatolog z Doliny Skrzatów w Chociszewie.
Sponsorem nagród był burmistrz Jacek Socha.
Organizatorzy dziękują za pomoc nauczycielkom z PM 4, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Ozorkowie Ewie Kruszyńskiej oraz restauracji Tamada.
M. Masłowska i M. Prorok – PM4Reklama