Reklama

W grudniu w Ozorkowie ruszyła preferencyjna sprzedaż ekgroszku i węgla dla mieszkańców. Miasto, po analizie wniosków złożonych przez ozorkowian, zamówiło 900 ton węgla, z czego na chwilę obecną Polska Grupa Górnicza potwierdziła dostarczenie ponad 520 ton węgla i ekogroszku ze śląskich kopalń.
Mam nadzieję, że PGG dostarczy nam całą wnioskowaną ilość, tak, by każdy zainteresowany mógł zakupić opał na warunkach preferencyjnych – mówi burmistrz Jacek Socha.
Zadanie dystrybucji węgla miasto zleciło OPK.
OPK posiada doświadczenie w tego rodzaju działalności i na bieżąco współpracuje z urzędem w zakresie weryfikacji złożonych przez mieszkańców wniosków – dodaje burmistrz.
Terminy zakupu preferencyjnego opału:
Ponieważ ekogroszek i węgiel są dostarczane do Ozorkowa w transzach, pracownicy OPK kontaktują się telefonicznie z osobami uprawnionymi do zakupu i wyznaczają termin, w którym należy zgłosić się do siedziby Spółki (ul. Żwirki 30). Listę osób OPK otrzymało z Urzędu Miejskiego po weryfikacji wniosków złożonych przez mieszkańców. Kolejność zakupu węgla wynika z kolejności złożenia wniosków.
Jak zapłacić?
W OPK osoba uprawniona otrzymuje fakturę, którą należy opłacić gotówką w kasie OPK. Godziny pracy OPK: poniedziałek – piątek w godz. 7-14.
Istnieje także możliwość płatności kartą płatniczą w kasie Urzędu Miejskiego (ul. Wigury 1, w godz. pn-pt: 8-15).
Po opłaceniu faktury, osoba uprawniona w siedzibie OPK otrzymuje dokument (WZ), na podstawie którego udaje się do wskazanego przez pracownika OPK punktu odbioru węgla na terenie miasta.
Ile kosztuje tona węgle w ramach preferencyjnego zakupu?
Cena za 1 tonę węgla wynosi 2 000 zł brutto.
Jak wygląda transport węgla do gospodarstwa domowego?
Zgodnie z zapisami ustawy, usługi transportu z punktu odbioru węgla do gospodarstwa domowego oraz workowania są dodatkowo płatne, tj. nie są wliczone w cenę węgla. Opłaty te pobierane są w punkcie odbioru węgla.

Reklama