Reklama
Otwarcie wystawy fotografii „Spacer po parku”

We wtorek, 29 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie, odbył się wernisaż fotografii Michała Lewandowskiego, zat. „Spacer po parku”. Jak powiedział Pan Michał – „Fotografia odsłania często to, co nienazwane. Obraz może wyrazić więcej,  niż tysiąc słów. Może wywołać emocje porównywalne z lekturą pięknego wiersza.”

Poszukiwania artystyczne Autora koncentrują się obecnie wokół tematów związanych z szeroką pojmowaną ekologią. Prezentowane zdjęcia dokumentują złożone relacje zachodzące między światem ludzi a środowiskiem naturalnym. Znaczna część prac obrazuje destrukcyjne działanie człowieka na otaczające go środowisko przyrodnicze, polegające w szczególności na rabunkowej wycince lasów.

Na wystawie zaprezentowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie można zobaczyć nasz rodzimy park. Jak mówi Pan Michał, każde sfotografowane przez niego drzewo ma swoją historię. Każde jest inne, ma inną korę, liście, wysokość. Każde zmienia swój wygląd w zależności od pory roku.   Choć jest częścią parku, stanowi odrębny byt. Podobnie jest z ludźmi, którzy wprawdzie są członkami większych społeczności, ale pomimo tego bywają często bardzo samotni. Spacerując po parku warto dostrzec te podobieństwa  zachodzące między światem ludzi i drzew, a przede wszystkim warto zatrzymać się i zachwycić spadającym liściem, czy cieniem, jakie rzuca drzewo na ścieżkę. 

Wystawie towarzyszył mini-recital fortepianowy w wykonaniu Marcina Sówki.

Michał Lewandowski – urodził się 9 października 1994 r. w Toruniu. W latach 2013–2016 studiował fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii w Warszawie. Uczestniczył również na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w zajęciach z historii sztuki, a na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z zakresu ochrony środowiska. W 2021 r. ukończył magisterskie studia dziennikarskie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Posiada wykształcenie dziennikarskie i fotograficzne. Jego prace były wystawiane na wystawach zbiorowych oraz na 10 wystawach indywidualnych. Kilka prac zamieszczono także w kwartalniku „Fotografia”, wychodzącym od 2000 r.

Wystawę można oglądać do 20 grudnia br. Wstęp wolny. Zwiedzanie grupowe po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem: 42 710 31 18/19. Zapraszamy

Reklama