Chór UKSW w Ozorkowie podczas 7. Ozorkowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”
Reklama
Chór UKSW z Warszawy

W niedzielę, 16 października 2022, odbył się ostatni z koncertów w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Dialogi”. Tym razem gościliśmy wspaniałych warszawskich chórzystów, którzy zaprezentowali się w repertuarze klasycznym i sakralnym.

Historia Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego sięga roku 1968. W ciągu ponad 50 lat istnienia zespół dał wiele koncertów w Polsce i niemal wszystkich krajach Europy (m. in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Jugosławii, Niemczech, Monako, Szwajcarii, Watykanie, na Węgrzech i we Włoszech). Jest zdobywcą szeregu nagród i wyróżnień. Wieloletnim dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru był ks. prof. Kazimierz Szymonik.

Od 2014 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru UKSW jest dr hab. Michał Sławecki – kompozytor, organista i gregorianista, absolwent muzyki kościelnej i kompozycji w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, kontynuował studia w Conservatorio di Musica A. Casella w  L’Aquila i w Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie. Specjalizował się w zakresie śpiewu gregoriańskiego. Był organistą i kantorem w Kościele Akademickim świętej Anny w Warszawie. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Katedrze Muzyki Kościelnej, a od 2019 pełni funkcję dziekana Wydziału Muzyki Kościelnej. Popularyzuje śpiew gregoriański i muzykę chóralną w kraju i zagranicą, prowadzi kursy, warsztaty, wykłady, prezentacje, koncertuje i bierze udział w uroczystych liturgiach.

Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod dyrekcją Michała Sławeckiego zachwycił ozorkowską publiczność zarówno doborem repertuaru jaki i pięknymi, dynamicznymi wykonaniami. Koncert okrasiły klimatyczne komentarze Alicji Ogrodzińskiej, z tekstami Jana Pawła II. Koncert finałowy Festiwalu zakończyły bisy i owacje na stojąco.

Sponsorem tegorocznej edycji Festiwalu byli Miasto Ozorków, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o oraz Parafia Św. Józefa w Ozorkowie. Funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu pełni pan MARCIN SÓWKA. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Pan Jacek Socha.

Serdecznie Wszystkim dziękujemy i zapraszamy na koleją edycję wydarzenia w roku 2023.

Reklama