Reklama

„Nigdy nie jesteś za stary na radość, zadowolenie i szczęście” – podsumowanie III Miejskich Dni Seniora, które odbyły się na przełomie września i października w Ozorkowie.
„Seniorzy to nieocenione źródło wiedzy i doświadczeń. To osoby z ogromnymi pokładami energii, z wieloma zainteresowaniami i umiejętnościami” tymi słowami powitała seniorów Krystyna Domalążek w imieniu Rady Seniorów Gminy Miasto Ozorków na pierwszym spotkaniu „Zdrowy i aktywny senior”. Uczestnicy obchodów wysłuchali porad specjalistów, którzy podzielili się wiedzą, doświadczeniem nt. zdrowia, aktywności i bezpieczeństwa seniorów.
Organizatorzy dziękują za udział w spotkaniu: Oli Nawald, Pawłowi Stasiakowi, aspir. Krzysztofowi Zawierusze, Grzegorzowi Tomczakowi, Mariuszowi Lewandowskiemu, Małgorzacie Wasiak i Marioli Skowrońskiej-Tylke.
drugim dniu obchodów, pod hasłem „Raz na ludowo”, swoje prace wystawili utalentowani seniorzy – pasjonaci rękodzieła: Barbara Bartczak, Zofia Plak, Grażyna Tomczyk, Wiesława Wesołowska, Hanna Mucha, Janina Kolado-Frątczak i Mirosław Barys. Seniorów odwiedził również poseł Marek Matuszewski i przekazał życzenia dobrego zdrowia i radości w dalszej jesieni życia oraz przekazał drobny upominek w postaci magnesów z wizerunkiem Sejmu RP. Tego dnia odbył się również koncert zespołu Jolly Roger, który za sprawą muzyki szantowej zespół przeniósł publiczność w klimaty morskie, żeglowania i letniego wypoczynku. Wspólną zabawę zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Jackowi Sosze za patronat, Urzędowi Miejskiemu za pomoc w zorganizowaniu III Miejskich Dni Seniora, a w szczególności Dominice Bakalarz, Damianowi Redlickiemu z Urzędu Miejskiego, Tomaszowi Klauze i Kamilowi Musze za gościnne przyjęcie seniorów w Młodzieżowym Domu Kultury i za pomoc w organizacji wydarzenia, Danucie Trzcińskiej za udzielenie nam pomieszczeń Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Dzień trzeci to spacer ulicami Ozorkowa pn. „Włókienniczym szlakiem”. Historię powstania i rozwój miasta oraz ówczesnych mieszkańców przybliżył zaprzyjaźniony z seniorami przewodnik Szymon Bajor.
Gościem czwartego dnia był Prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie p. Dariusz Szpakowski. Obecni na spotkaniu seniorzy poznali spółdzielczą działalność GS, organizację pracy, utrzymanie marki i wysokiej pozycji na rynku. Pan Dariusz, pasjonat Japonii, wspominając swoją podróż do tego kraju, pięknie opowiedział nam o fascynacji kulturą, organizacji ruchu spółdzielczego japońskich producentów żywności, kulturze pracy i szacunku dla osób starszych. Całe spotkanie dopełniały prezentacje multimedialne, eksponaty sztuki i degustacja japońskiej herbaty oraz słodkich wyrobów tradycyjnej piekarni GS. Organizatorzy dziękują Panu Dariuszowi Szpakowskiemu za fascynujące spotkanie, Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za umożliwienie zorganizowania spotkania w świetlicy OSM oraz Polskiej Wodzie Aleksandria Spółce z o.o.
Organizatorzy dziękują seniorom, że tak liczne uczestniczyli w tegorocznych Dniach Seniora i pamiętajcie „młodzi biegną szybciej, ale to starsi znają skróty”. Do zobaczenia za rok!
Tekst: Marianna Jędrzejczak Rada Seniorów Gminy Miasto Ozorków, foto: M. Jędrzejczak, J. Zieliński, ID

Reklama