djmedia:101
Reklama

Pierwsze z czterech zadań w ramach tegorocznego naboru „Sołectwo na Plus” z budżetu Województwa Łódzkiego za nami. w Helenowie składając aplikacyjny wskazało na modernizację podłogi w budynku świetlicy wiejskiej w Helenowie i otrzymało na ten cel 12 000,00 zł.

– Dotychczasowa z żywicy epoksydowej była bardzo zniszczona, co sprawiało, że utrzymanie jej w czystości graniczyło z cudem. Nawet po wielokrotnym jej myciu na powierzchni pozostawały smugi. Nie trzeba dodawać, że przekładało się to na estetykę całego pomieszczenia, w którym spotykamy się na próbach czy przygotowywaniu potraw na wydarzenia kulinarne w regionie, dbamy o porządek, tylko efektów widać nie było… – podkreśla Przewodnicząca w Helenowie .

– To niesamowite, jak społeczność Helenowa na wieść o przyznanej dotacji zaangażowała się w prace na rzecz świetlicy. W jeden z wrześniowych weekendów przed założeniem nowej podłogi mieszkańcy chwycili za farby i pędzle, i przemalowali zielone ściany na śnieżnobiałą biel. Każdy, kto próbował samodzielnie wykonać taki zabieg, wie, ile pracy potrzeba włożyć, by na ścianach zagościł biały kolor. Takie akcje łączą mieszkańców, ale i sprawiają, że rodzą się kolejne pomysły realizowane już przez nich samych. Powstają inicjatywy ubiegania się o kolejne środki zewnętrzne w konkursach grantowych. Tak właśnie rodzi się społeczeństwo obywatelskie – dodaje Zastępca Wójta Gminy Ozorków .

Reklama