Wernisaż wystawy malarskiej ROMANA WRZEŚKIEWICZA
Reklama

We wtorek, 27 września 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie odbył się wernisaż prac malarskich Romana Wrześkiewicza.

Artysta – Roman Wrześkiewicz z rodziną

Licznie przybyła publiczność wysłuchała nie tylko fantastycznego wykładu autora prac dotyczącego tytułu wystawy – „Ziemia, człowiek i kolor niebieski”, ale także wprowadzenia muzycznego, w wykonaniu Marcina Sówki.

Roman Wrześkiewicz – autor prezentowanych prac – mieszka w Ozorkowie. Ma żonę i dwójkę dzieci. Sztuka jest jego fascynacją od młodości. Uczy się jej języka wyłącznie z przyjemności. Studiował w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na kierunku grafiki i malarstwa oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego.

Ulubioną techniką malarską, która praktykuje jest suchy pastel. Specyficzna i efemeryczna technika. Wrażliwa na czynniki środowiskowe. Delikatna, trudna i wdzięczna zarazem. Praktykuje też rysunek, malarstwo olejne i akrylowe. Techniki wyjątkowo trwałe i dające nieskończoność możliwości.

Maluje i rysuje pejzaże, portrety i abstrakcje. W roku 2017 miał indywidualną wystawę malarstwa i rysunku w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie. Wiosną bieżącego roku w tym samym miejscu wystawiał kilka swoich prac wraz z innymi artystami z Ozorkowa.

Wystawę można oglądać do 28 października br.

Reklama