Reklama

Jak co roku, na przełomie lata i jesieni, mieszkańcy sołectwa spotykają się na swoim Tęczowym Siedlisku by wspólnie bawić się podczas „Święta marchewki”.

Konkurs kulinarny i plastyczny to stałe elementy tego święta. Każdy z chęcią kosztuje marchewkowego ciasta, czipsów czy smalcu z marchewki. Duże wrażenie robią przygotowane przez najmłodszych prace plastyczne, które oceniane i nagradzane są przez jury konkursowe. Dużo pozytywnych emocji towarzyszy uczestnikom imprezy podczas konkurencji sportowych. Wtedy inicjatywę prowadzenia przejmuje młodzież. Bieg sztafetowy z kapustą, rzut marchewką do kosza, czy taniec z balonami i gazetą to tylko niektóre z zadań, jakie trzeba było wykonać.

Nagrody dla uczestników ufundowała , oraz firma .

Za nagłośnienie oraz oprawę muzyczną odpowiedzialny był młody i aktywny mieszkaniec sołectwa Trojany, Patryk Stańczyk.

Wspólnie spędzony czas i dobra zabawa to doskonały przepis na integrację, również tę międzysołecką – w imprezie wzięli udział mieszkańcy oraz sołtys sąsiedniego sołectwa w gminie Ozorków.

W „Święcie Marchewki” uczestniczyli również Wójt Gminy Parzęczew , jego zastępca oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej .
Reklama