Reklama

Od 4 września Starostwa Powiatowego w Zgierzu nie wydaje już kart pojazdów i nalepek kontrolnych – mówi , członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, nadzorujący pracę wydziału. – Związane jest to ze zmianą przepisów.
Zmiana wiąże się również ze zmniejszonymi opłatami przy rejestracji pojazdu.

Od 4 września br. zaoszczędzimy podczas rejestracji samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy ponieważ opłata zmalała z 256 zł do 161,50 zł ( – 75 zł, nalepka kontrolna – 18,5 zł, opłata ewidencyjna – 1 zł). W przypadku rejestracji nowego auta zapłacimy obecnie 161,50 zł (nalepka kontrolna – 18,50 zł, opłata ewidencyjna – 0,50 zł), a nie jak dotąd 180,50 zł.

Nie będą wydawane również wtórniki nalepek kontrolnych oraz kart pojazdu. Przy przerejestrowaniu pojazdu, do którego była wydana karta pojazdu, nie będzie trzeba jej okazywać. Wydane do tej pory karty pojazdu właściciel będzie mógł zachować lub zwrócić do urzędu. Nalepki kontrolne umieszczone dotychczas na szybie pojazdu również można zostawić lub usunąć.

W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego przed zarejestrowaniem pojazdu nie trzeba będzie przedstawiać zaświadczenia wydanego przez organ ostatniej rejestracji pojazdu potwierdzającego dane w utraconym dowodzie rejestracyjnym. Urzędnik będzie weryfikował dane bezpośrednio w bazie CEPIK.

Wprowadzony został również obowiązek załączania do zawiadomienia o nabyciu pojazdu kopii dokumentu na podstawie którego nastąpiło jego kupno. Wcześniej obowiązek ten dotyczył tylko zgłoszeń o zbyciu pojazdu. Warto przypomnieć, że do czasu zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego termin na złożenie zawiadomień o zbyciu lub nabyciu pojazdu został łużony do 60 dni.

Reklama