Reklama

10 i 11 września 2022 r. zapraszamy na odbywający się pod hasłem „”.

Za sprawą Grupa Militarna Pilica, Grupa Militarna Armia Łódź oraz Militarni Łęczyca na terenie Gminy Parzęczew będziemy mogli obejrzeć blisko 50 pojazdów wojskowych z czasów II wojny światowej.

Zlot rozpocznie się w sobotę w Leźnicy Wielkiej, natomiast piknik militarno – patriotyczny zaplanowany jest w niedzielę na terenie przy ul. Rocha 8 w Parzęczewie.

Na niedzielę zaplanowano pokazy sprzętu z możliwością przejażdżek dla uczestników, grochówkę z wojskowej kuchni polowej, występ uczniów Szkoły Podstawowej w Parzęczewie oraz stoiska promocyjne jednostek wojskowych, a wśród nich:

Na zainteresowanych pracą w wojsku czekał będzie Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łodzi.Swoje stoisko promocyjne zaprezentuje również Nadleśnictwo Grotniki, Lasy Państwowe.

W niedzielne popołudnie odbędzie się uroczyste otwarcie „Kwatery Kawalerii” Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w Parzęczewie, które ma swoją siedzibę przy ul. Południowej 1a w Parzęczewie zachęcamy do odwiedzenia bardzo ciekawej wystawy „Umundurowanie i wyposażenie żołnierza WP – '39” oraz „Żołnierska sztuka okopowa”, która w tym dniu będzie miała swoją inaugurację.

Reklama