Reklama

Już jutro 1 września. Szkoły przygotowane są na powitanie uczniów po wakacjach.
Dziś odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima w Parzęczewie.

Potwierdzamy – wszystko gotowe!

Na uczniów, szczególnie tych z zamiłowaniem do fizyki i geografii czeka nie lada niespodzianka – nowa pracownia – „LABORATORIUM FIZYCZNO-GEOGRAFICZNE”. Nowoczesny sprzęt, ciekawe pomoce dydaktyczne, nowe ławki, krzesła, meble i rolety oraz bogaty program zajęć w ramach „Kuźni Talentów” zachęci dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Pracownia powstała dzięki wspólnym wysiłkom dyrekcji i Gminy Parzęczew. W ramach własnych środków finansowych wygospodarowanych w budżecie szkolnym Dyrektor placówki przeprowadziła modernizację pracowni poprzez wykonanie wszelkich prac remontowo-budowlanych. Natomiast, dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Parzęczew z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi możliwy był zakup niezbędnego wyposażenia pracowni i ponad nowoczesnych pomocy dydaktycznych, a wśród nich m.in samochód napędzany słoną wodą, model układu słonecznego, szereg przyrządów do demonstracji różnych praw fizyki, wahadło Newtona, modele ekstremalne maszyn prostych i wiele, wiele innych. Ściany pracowni ozdabiają tematyczne fototapety przedstawiające m.in. procesy geologiczne, krajobrazy świata, formy terenu Polski, ale również przydatne wzory, zasady i wykresy.

Całkowity koszt zadania pn. „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie„ wyniósł 55 978,97 zł, w tym wartość dofinasowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wyniosła 50 000,00 zł, pozostała kwota została pokryta z budżetu gminy.

Reklama