Reklama

W Szkole Podstawowej nr 2 po kilku tygodniach remontu położono nowe podłogi w części sal i korytarzy, trwa także wymiana instalacji elektrycznej w kuchni.
✅Koszt inwestycji, rozpoczętej pod koniec czerwca, to blisko 1 mln 300 tys. zł. Ozorków otrzymał 1 mln 20 tys. zł dofinansowania w ramach pierwszej edycji programu „Polski Ład”. Blisko 1,1 mln zł przeznaczono na podłóg w całym budynku, natomiast 200 tys. zł na wymianę elektryki w kuchni.
✅Remont, jak zapewnia wykonawca, ma się zakończyć się przed 1 września.
✅Przypomnijmy; w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu burmistrz złożył trzy i dzięki wsparciu m.in. posła Marka Matuszewskiego, na wszystkie otrzymał dofinansowanie:
➡️wymiana podłóg w SP2 – inwestycja jest w trakcie realizacji.
➡️ ulic Olczaka, Łącznej, Polnej, Wiatracznej, Sosnowej, Kasztanowej, Granicznej, Grzybowej, skrzyżowania Wiejskiej i Krótkiej. Prace budowlane rozpoczną się w sierpniu br. Koszt inwestycji to 8 mln 300 tys. zł, z czego wyniesie 5 mln 985 tys. zł.
➡️termomodernizacja kamienic przy placu Jana Pawła II 8, 9, 10. Wykonawca został już wybrany, dokumentacja zostanie opracowana w tym roku, prace budowlane – w 2023 r. Koszt inwestycji oszacowano początkowo na 2 mln 484 tys. zł, natomiast okazało się, że realizacja inwestycji wyniesie 3 mln zł. Radni Rady Miejskiej, na wniosek burmistrza Jacka Sochy, podjęli uchwałę o zwiększeniu środków na ten cel o 600 tys. zł. Wielkość dofinansowania z Polskiego Ładu to 2 mln 70 tys. zł.Reklama