Reklama

Wakacje, miesiące letnie to czas, który kojarzy się z radością, relaksem i wypoczynkiem. Niestety w życiu wielu zwierząt domowych – psów, kotów i innych, obdarzanych przez cały rok względami i pieszczotami, to czas dramatu porzucenia i utraty domu.

Temat ten jest cały czas przedmiotem wielu artykułów, informacji i reportaży. Pomimo to jednak, każdego roku, swój dom a nawet życie, tracą tysiące zwierząt, które z ukochanego domownika zostały zdegradowane do rangi zbędnego balastu. W ujęciu statystyk problem porzucenia najbardziej dotyczy psów.

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami psa, pamiętajmy, że nie musimy dokonywać wyboru pomiędzy wyczekanym wypoczynkiem, urlopem a psem. Jeżeli wyjeżdżasz na wakacje i podróżujesz możesz nawet rozważyć możliwość wzięcia zwierzaka ze sobą. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie podróżowanie i bycie właścicielem zwierzęcia domowego w żaden sposób się nie wyklucza. Można również znaleźć opiekę na czas wyjazdu dla swojego pupila.

Tylko w okresie jednego ostatniego tygodnia w miesiącu lipcu do Urzędu trafiło kilka zgłoszeń i odłowionych zostało aż 11 psów – małych i dużych.

Osoba, która rozpoznała psa na załączonych zdjęciach proszona jest o kontakt z Urzędem Gminy Ozorków, ul. Wigury 14. Telefon: 42 277 14 44 wew. 120 lub 114.

Alarmujemy o wykazanie zdrowego rozsądku oraz empatii. Pomóżmy zwierzakom odnaleźć dom.

Reklama