Nagroda Specjalna dla Galerii Koła Teatralnego I LO w Ozorkowie / fot. I LO w Ozorkowie
Reklama

Na Powiatowym Festiwalu Małych Form Teatralnych Apli papli 2017 organizowanym przez MDK w Ozorkowie nasze Teatralne otrzymało Nagrodę Specjalną za spektakl „Galeria”, zaś Michał Zuchniewicz zdobył tytuł najlepszego aktora.

Tekst XIX-wiecznego opowiadania Ludwika Sztyrmera Frenofagiusz i Frenolesty z niezwykłym wyczuciem uwpółcześniła uczennica klasy III  humanistycznej Ola Jurkiewicz. Dzięki niej królestwo pożeracza ludzkich mózgów z tekstu sprzed prawie zamieniło się na naszej scenie w w miejsce rozważań o słabości konstrukcji współczesnej ludzkiej psychiki, dzisiejszym szaleństwie i obsesji.

Okazało się, że czasem na scenie nie trzeba nic mówić, żeby stworzyć doskonałą postać. Dowiedli tego biorący udział w pantomimie aktorzy – jako Pilot, Ola Jurkiewicz jako Bańka oraz Filip Kochański jako Artysta.

Brawurowo zagrały swoje role Kasia Szadkowska, i Marcela Brygier – słudzy pożeracza mózgów. Właścicielkę Galerii bezbłędnie zagrała Aga Mroziak, a w postacie Turystów wcielili się doskonali Tomek Wojtkiewicz i Michał Zuchniewicz.

Oprawą muzyczną zajął się zdolny muzyk Kacper Chałagus, który dobrał motywy muzyczne i zadbał o akompaniament.

Przedstawienie spotkało się z z dużym zainteresowaniem naszej szkole oraz w gimnazjach w Ozorkowie, Solcy Wielkiej i Parzęczewie.

Czy współczesny świat jest (a przynajmniej bywa) domem wariatów? Zgodzili się co do tego aktorzy, widzowie oraz reżyser spektaklu – pisząca te słowa Emilia Lipiec-Kuzańska.

Reklama