Wypożyczali samochody na fałszywe dane / fot. zgierz.policja.gov.pl
Wypożyczali samochody na fałszywe dane / fot. zgierz.policja.gov.pl
Reklama

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy od września wypożyczyli 4 różne samochody posługując się podrobionymi dokumentami. Wpadli, gdy chcieli wymontować nadajnik z jednego z nich. Dwoje oszustów już usłyszało zarzuty. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Plan wydawał się prosty ? 37-letni mężczyzna najpierw podrobił dowód osobisty i prawo jazdy. W dokumencie znajdowało się zdjęcie z jego wizerunkiem, ale dane zupełnie innej osoby. Tak przygotowany wynajmował samochody z terenu województwa łódzkiego, mazowieckiego oraz śląskiego. Zawierał umowy na kilka dni  lub kilka miesięcy. Płacił kaucję i pierwszą ratę za wypożyczenie samochodu. Gdy tylko opuszczał teren wypożyczalni jechał wprost do swojego 35-letniego wspólnika, z którym na terenie posesji pod Ozorkowem wymontowywali z samochodów nadajniki GPS  chcąc uniemożliwić właścicielom namierzanie przywłaszczonych pojazdów. W ten sposób ich łupem padły 4 samochody: 2 dostawcze, 1 laweta i 1 osobowe infinity o łącznej wartości 266 tysięcy złotych.

 

Samochody te nigdy nie miały wrócić do właścicieli. Jednak gdy 16 listopada 2016r. 37-latek wypożyczał lawetę, swoim zachowaniem zaniepokoił właściciela wypożyczalni. Kierując się wieloletnim doświadczeniem wypożyczający namierzył pojazd przy pomocy nadajnika GPS i postanowił pojechać we wskazane miejsce i sprawdzić czy aby na pewno wszystko z lawetą w porządku.

Swoją własność znalazł na jednej z posesji pod Ozorkowem. Była noc więc niezauważenie zbliżył się do ogrodzenia i zobaczył jak dwóch mężczyzn ?majstruje coś? przy jego lawecie. Gdy spostrzegł na podwórku kilka innych samochodów postanowił zawiadomić policję. Funkcjonariusze gdy dojechali na miejsce ustalili, że zaparkowane na posesji samochody rzeczywiście mogą pochodzić z przestępstwa. Do akcji wkroczył samodzielny pododdział antyterrorystyczny policji, który zatrzymał 3 mężczyzn. Dwóch usłyszało już zarzuty przywłaszczenia, podrabiania dokumentów oraz oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 35-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego był w przeszłości notowany za konflikty z prawem. Prokurator zadecydował o zastosowaniu dozoru policji wobec obu podejrzanych.

Reklama