Dzień Edukacji Narodowej w gminie Parzęczew / fot. parzeczew.pl
Dzień Edukacji Narodowej w gminie Parzęczew / fot. parzeczew.pl
Reklama

14 października to Święto Edukacji Narodowej, obchodzone co roku przez nauczycieli, pedagogów, wychowawców i uczniów. Ustanowiony został w 1972 roku i od tamtej pory jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą ? zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami.

To również okazja do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników. Wójt Gminy Parzęczew doceniając pracę Dyrektorów gminnych szkół wręczył im w dniu dzisiejszym nagrody. Zarówno Pani jak i Pan są bardzo dobrymi gospodarzami swoich szkół. Oboje dbają o to aby były one wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe, a systematyczne remonty sprawiają ,iż zarówno nauczycielom jak i dzieciom nauka upływa w przyjemnej atmosferze. W Szkole Podstawowej w Chociszewie wszystkie klasy wyposażone są w tablice interaktywne, a od tego roku posiada rozprowadzoną światłowodem sieć internetową, co umożliwia korzystanie z szybkiego i stabilnego internetu oraz pozwoliło na wprowadzenie dziennika elektronicznego.

Tradycją stało się, że w tym dniu w gminnych szkołach w poczet uczniów przyjmowani są pierwszoklasiści. Uczniowie w obecności nauczycieli, rodziców i starszych kolegów ślubowali być dobrymi uczniami i kolegami oraz godnie reprezentować dobre imię szkoły. Po części artystycznej przygotowanej z tej okazji Dyrektorzy uroczyście przyjęli ich w poczet szkolnej społeczności.

W trakcie uroczystości Wójt złożył życzenia nauczycielom, a Dyrektorzy wręczyli wyróżnienia tym, którzy szczególnie angażują się w wychowanie młodego pokolenia. Dyrektor Agnieszka Graczyk nagrodziła Panią Halinę Bogucką, Małgorzatę Śnieg oraz Izabelę Kudelską natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie postanowił wyróżnić Panie: Ewę Jędrachowicz oraz Annę Matusiak.

Reklama