Fot. policja.pl
Fot. policja.pl
Reklama

30 lipca 2016 r. około godziny 22.30 mieszkanka Ozorkowa wracała ulicami miasta do domu. Miała przy sobie torebkę z portfelem, pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. W pewnym momencie usłyszała za sobą kroki i odgłos rozmowy kilku mężczyzn. Po chwili poczuła jak ktoś szarpie za zawieszoną na jej ramieniu torebkę. 58-latka straciła równowagę i przewróciła się.

Zdołała zobaczyć jedynie jak jacyś mężczyźni uciekają z jej rzeczami. Dzięki pomocy przechodniów skontaktowała się z policją i dotarła do domu. Mundurowi ustalili kto mógł być sprawcą wspomnianej kradzieży. Niezwłocznie pojechali do mieszkań wytypowanych i zatrzymali 3 mieszkańców powiatu zgierskiego w wieku od 22 do 33 lat. Żaden z nich nie spodziewał się w ogóle wizyty policjantów.

W rezultacie 22 i 24-latkowie usłyszeli już zarzuty kradzieży za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci feralnego wieczora dwaj mężczyźni wracali z imprezy. Chcieli bawić się dalej, jednak brakowało im pieniędzy na alkohol. Postanowili więc zabrać torebkę przypadkowej osobie. Zaraz po zdarzeniu gdy uciekli ze skradzionego portfela zabrali 20zł. Resztę rzeczy wyrzucili w pobliskie krzaki.

Porzucone przedmioty odnaleźli bliscy pokrzywdzonej.

Reklama