Wybuch butli z gazem w bloku przy ul. Sikorskiego
Wybuch butli z gazem w bloku przy ul. Sikorskiego
Reklama

Z inicjatywy mieszkańców bloku przy ul. 32, w którym 12 czerwca wybuchła butla z gazem, prowadzona jest zbiórka pieniędzy. W wyniku wybuchu poważnie ucierpiały dwie osoby, a ich mieszkanie zostało całkowicie zniszczone. Nie było ono ubezpieczone, więc sąsiedzi postanowili zebrać środki na jego .

Wszystkie osoby, które chcą pomóc poszkodowanym w wyniku eksplozji gazu przy ul. Sikorskiego 32 mogą dokonać przelewu na nr konta 47 8786 0001 0014 9376 2000 0001 z dopiskiem „Wpłata na rzecz osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w Ozorkowie”.

Akcja z inicjatywy sąsiadów koordynowana jest wspólnie z Łódzkim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę z siedzibą w Ozorkowie.

Przypomnijmy, rano, 12 czerwca br. ok. godz. 7 w bloku przy ul. Sikorskiego 32 doszło do wybuchu butli z gazem. Przyczyną była pęknięta mosiężna nakrętka przy butli z której ulatniał się . Do wybuchu doszło w mieszkaniu na parterze. Siła wybuchu spowodowała zawalenie się ścianki działowej pomiędzy mieszkaniami, a z mieszkania w którym nastąpił wyleciały okna z futryn.

Poszkodowane zostały dwie osoby, małżeństwo w wieku 61 i 62 lat. Jedna doznała poparzeń I i II stopnia, a druga urazu głowy. Mężczyzna, z rozległymi poparzeniami trafił do szpitala w Siemianowicach Śląskich, jest już po przeszczepie skóry i dochodzi do zdrowia.

Reklama