Reklama

Tegoroczne odbywały się w weekend, 11-12 czerwca. W sobotę już od godziny 15 na ul. Unii Europejskiej zaczęli zbierać się mieszkańcy Ozorkowa i okolicznych miejscowości. Powodzeniem cieszyły się karuzele i ogródki gastronomiczne.

Festyn rozpoczął się od występów występy najmłodszych mieszkańców Ozorkowa, przedszkolaków i uczniów z placówek oświatowych i kulturalnych.

Później na scene wystąpiły zespoły muzyczne, Last Road grający rocka, ReperWuar (hip-hop) oraz STORN z muzyką z pogranicza rocka i metalu.

O godzinie 19 burmistrz miasta Jacek Socha wraz z posłem Markiem Matuszewskim i delegacją partnerskiego czeskiego miasta Vysoke Myto wręczyli puchary zwycięzcom zawodów sportowych, towarzyszących Dniom Ozorkowa.

Po części oficjalnej wystąpiły muzyczne gwiazdy święta miasta, Ewelina Lisowska oraz Boys. Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy Ozorkowa najlepiej bawią się przy muzyce disco polo. Koncert Boysów skończył się po godz. 23.

Drugi dzień obchodów był dniem pełnym atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Oprócz wesołego miasteczka, na dzieci czekał występ rozrywkowy i konkursowy w wykonaniu animatorów dla dzieci. Zabawę zakończyło wypuszczenie przez dzieci 200 balonów w niebo.

Wydarzeniem towarzyszącym Dniom Ozorkowa była akcja pn. „Dni Miasta Ozorkowa z drezynami SKKW”. Każdy chętny mógł przejechać się drezyną na stacji Ozorków Wąskotorowy. Jak zwykle przy tego typu akcji chętnych nie brakowało.

W niedzielę, 12 czerwca, wydarzeniem towarzyszącym Dniom Ozorkowa była Strefa Seniora, gdzie można było zapoznać się z ofertami działań skierowanych do osób w wieku emerytalnym.

Można było zapoznać się z propozycjami na spędzanie czasu wolnego i realizację własnych pasji, zdobyć informacje o możliwości włączenia się w ciekawe inicjatywy. Były także propozycje na działania międzypokoleniowe (rodzinne, sąsiedzkie, grupowe) i wolontariat.

Zaproszeni instruktorzy poprowadzili pokazy ćwiczeń gimnastycznych.

Reklama