Reklama

Tegoroczne Dni Ozorkowa odbywały się w weekend, 11-12 czerwca. W sobotę już od godziny 15 na ul. zaczęli zbierać się mieszkańcy Ozorkowa i okolicznych miejscowości. Powodzeniem cieszyły się karuzele i ogródki gastronomiczne.

Festyn rozpoczął się od występów występy najmłodszych mieszkańców Ozorkowa, przedszkolaków i uczniów z placówek oświatowych i kulturalnych.

Później na scene wystąpiły zespoły muzyczne, grający rocka, ReperWuar (hip-hop) oraz STORN z muzyką z pogranicza rocka i metalu.

O godzinie 19 miasta Jacek Socha wraz z posłem Markiem Matuszewskim i delegacją partnerskiego czeskiego miasta Vysoke Myto wręczyli puchary zwycięzcom zawodów sportowych, towarzyszących Dniom Ozorkowa.

Po części oficjalnej wystąpiły muzyczne gwiazdy święta miasta, oraz zespół . Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy Ozorkowa najlepiej bawią się przy muzyce disco polo. Boysów skończył się po godz. 23.

Drugi dzień obchodów Dni Ozorkowa był dniem pełnym atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Oprócz wesołego miasteczka, na dzieci czekał występ rozrywkowy i konkursowy w wykonaniu animatorów dla dzieci. Zabawę zakończyło wypuszczenie przez dzieci 200 balonów w niebo.

Wydarzeniem towarzyszącym Dniom Ozorkowa była akcja pn. „Dni Miasta Ozorkowa z drezynami ”. Każdy chętny mógł przejechać się drezyną na stacji . Jak zwykle przy tego typu akcji chętnych nie brakowało.

W niedzielę, 12 czerwca, wydarzeniem towarzyszącym Dniom Ozorkowa była Strefa Seniora, gdzie można było zapoznać się z ofertami działań skierowanych do osób w wieku emerytalnym.

Można było zapoznać się z propozycjami na spędzanie czasu wolnego i realizację własnych pasji, zdobyć informacje o możliwości włączenia się w ciekawe inicjatywy. Były także propozycje na działania międzypokoleniowe (rodzinne, sąsiedzkie, grupowe) i .

Zaproszeni instruktorzy poprowadzili pokazy ćwiczeń gimnastycznych.

Reklama