Mistrzostwa Ozorkowa w brydżu sportowym. Jarosław Walczak, Oskar Trybus
Mistrzostwa Ozorkowa w brydżu sportowym. Jarosław Walczak, Oskar Trybus
Reklama

W dniu 3 czerwca 2016r. w nr 1 w Ozorkowie w ramach obchodów Dni Ozorkowa zostały rozegrane Otwarte Ozorkowa w brydżu Sportowym. Zawody patronatem objął Miasta Ozorkowa Pan .

W ramach patronatu Pan Burmistrz ufundował puchary dla najlepszych trzech par w kategorii open oraz dla najlepszej pary młodzików (obaj zawodnicy do 15 lat).

Do zawodów zgłosiło się 13 par. Rozegrano 26 rozdań na zapis maksymalny. Rywalizacja była bardzo zacięta, różnice między wynikami par niewielkie. Trzecia i czwarta para uzyskały identyczny wynik. O miejscu na podium zdecydował bezpośredni wynik w pojedynku między tymi parami. Mistrzami Ozorkowa zostali seniorzy Włodzimierz Choinkowski i Andrzej Zapałowski, I wicemistrzami Łukasz Domalążek i Piotr Chojnacki, II wicemistrzami juniorzy i Krzysztof Maciak. Pechowe czwarte miejsce, z tym samym wynikiem co trzecia para zajęli młodzik i amator Jacek Jarosik.

Puchar dla najlepszej pary młodzików zdobyli dwunastolatkowie i Łukasz Bartosik. Wyprzedzili rutynowaną parę piętnastolatków Radosława Lityńskiego i Mirosława Syncerka oraz Julię Bojanowską i Kacpra Wierzbowskiego.

W dniach 25 ? 29.05.2016 r. w Lidzbarku Warmińskim w hotelu Termy Warmińskie zostały rozegrane finały XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych ( 16-18 lat) w brydżu sportowym (po czterech latach powrót do poprzedniej nazwy). Województwo łódzkie reprezentowali tylko nasi zawodnicy: Milan Chyliński, Jakub Janasiak i Jarosław Walczak. Milan Chyliński i Jakub Janasiak w turnieju par na maksy zajęli 9 (56,73%), a w turnieju par na impy 6 (+77,22 impa) miejsce. Jarosław Walczak w parze z Oskarem Trybusem (małopolskie) w turnieju par na maksy zajął 5 (57,69%), a w turnieju par na impy 12 (+43,72 impa) miejsce. Szkoda, że przed zawodami zaniedbali trochę treningi. Walczakowi w turnieju par na maksy do medalu zabrakło zaledwie 0,18%, a Chylińskiemu i Janasiakowi  tylko 5,09 impa. Medale były tak blisko. Na 70 rozegranych rozdań w każdym turnieju, trzeba było tylko w jednym uzyskać lepszy wynik.

Młodzież myślami jest już na obozie brydżowym. Dzięki dofinansowaniu, trzynaście osób za niewielką odpłatnością wyjeżdża 25 czerwca na 12 dni, w to samo miejsce co w ubiegłym roku, do pensjonatu ?Perła Gór? w Nowej Wsi, pow. Kłodzko. Będzie czas na naukę i grę w brydża, aktywny wypoczynek (wędrówki po górach sudeckich) i zwiedzanie (wycieczka do Czech).

Reklama