Majówka jak za dawnych lat / fot. parzeczew.pl
Majówka jak za dawnych lat / fot. parzeczew.pl
Reklama

Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa 14 maja zorganizowało Majówkę Staropolską. Na wspólne biesiadowanie bardzo licznie przybyli mieszkańcy nie tylko Bibianowa, ale z całej gminy Parzęczew.

Gospodarzami imprezy byli Prezes Stowarzyszenia Pani oraz Sołtys i Wiceprezes Stowarzyszenia Pan .

Stowarzyszenie powstało aby zintegrować i zaktywizować mieszkańców. Cel ten został osiągnięty, bowiem mieszkańcy chętnie zaangażowali się we wspólne przygotowania majówki.

Na uwagę zasługiwała oryginalna dekoracja –  wozy drabiniaste przyozdobione barwnymi kwiatami i kolorowe koce tworzyły atmosferę majówki jak za dawnych lat. Na gości czekał poczęstunek w postaci grochówki i bigosu serwowanego prosto z kuchni polowej oraz kiełbasek pieczonych przy ognisku.

Nie zabrakło też konkursów i zabaw, w których chętnie uczestniczyli zarówno najmłodsi jak i starsi uczestnicy majówki. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepsze ciasto oraz konkurs na refleks ogłoszony przez Sołtysa.

Wszystkim gościom czas umilał zespół muzyczny, który zapraszał wszystkich do wspólnej zabawy oraz występy dzieci z ozorkowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę.

Mimo kapryśnej pogody wszystkim dopisywał dobry humor, a atmosfera majówki była przednia. Mamy nadzieję że w Bibianowie na stałe wpisze się w kalendarz imprez w gminie Parzęczew.

Reklama