Niezapomniany piknik dla dzieci i rodziców, czyli Dzień Rodziny w Parzęczewie / fot. De Heus
Niezapomniany piknik dla dzieci i rodziców, czyli Dzień Rodziny w Parzęczewie / fot. De Heus
Reklama

Animacje dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, konkursy, tańce, przejażdżki bryczką ? to jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku „Dzień Rodziny”. został zorganizowany po raz pierwszy, na terenie szkoły podstawowej w Parzęczewie, przyciągając tłumy z całej gminy i nie tylko.

Mimo piątku trzynastego był to szczęśliwy dzień, pełen dziecięcych uśmiechów. Rozpoczął się nietypową lekcją o zagadkowym tytule „Co było pierwsza: jajko czy kura?”. Wesoły
i interaktywny wykład, wysłuchany w niesamowitym skupieniu przez dzieci, poprowadziła Małgorzata Moszczyńska, wolontariuszka „Działamy i wspieramy” z firmy De Heus, która była inicjatorem pikniku i fundatorem tablicy interaktywnej, na której odbyła się prezentacja.

Zajęcia zapoznały dzieci z różnymi gatunkami drobiu oraz odpowiedziały na wiele ich pytań związanych ze zwierzętami.

Zwierzęta to jednak nie tylko bohaterowie lekcji, ale i konkursu plastycznego: „Jak wyglądało życie na wsi na przełomie wieku”, skierowanego do uczniów klas IV-VI oraz „Bezpieczeństwo na wsi”, w którym uczestniczyli najmłodsi klas I-III. Inspiracją konkursu stała się działalność firmy De Heus, która żywi zwierzęta gospodarskie. Bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza na wsi, to poważny temat, który wspiera firma, m.in. prowadząc dla dzieci prelekcje i obdarowując je odblaskami.

Zachwyciły nas prace dzieci. Wykonały niesamowite makiety, przedstawiające życie na wsi, dbając o wszelkie detale, namalowały również piękne rysunki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ? mówi Agnieszka Głodek, wolontariuszka programu „Działamy i wspieramy”.

Jakie atrakcje czekały na uczestników pikniku?

Dla dzieci i rodziców zorganizowany został m.in. rodzinny pod hasłem „Rodzina to najlepsza drużyna”, w trakcie którego wraz z rodzicami wykazali się sprawnością fizyczną i wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Odbyły się m.in. wyścigi w workach, przeciąganie liny oraz zabawy taneczne.

Były również gry i zabawy z klaunem, połączone z pokazem baniek mydlanych, twarzy i to czego nie może zabraknąć na pikniku, czyli biesiada dla wszystkich uczestników pikniku przy ognisku.

Ważnym elementem pikniku były stoiska klasowe, prowadzone przez rodziców dzieci. Klasy oferowały różnorodne atrakcje, od słodkich wypieków, wyśmienitych naleśników i sałatek, poprzez własnoręcznie robione ozdoby aż do przejażdżek bryczką. Atrakcje były płatne,
a zarobione w ten sposób pieniądze klasy przeznaczą na swoje potrzeby.

Podczas pikniku panowała rodzinna atmosfera. Na szczęście dopisała również pogoda.

Reklama