I Jarmark Ozorkowski / fot. umozorkow.pl
I Jarmark Ozorkowski / fot. umozorkow.pl
Reklama

W sobotę, 14 maja, na placu Jana Pawła II odbył się I Ozorkowski. Na imprezie tego rodzaju nie mogło zabraknąć ludowych melodii, wyrobów lokalnych artystów i twórców rękodzieła. Na scenie zaprezentowało się 7 zespołów folklorystycznych, wśród nich „”, a na stoiskach wokół płyty placu prezentowali swoje wyroby lokalni artyści i twórcy rękodzieła z Ozorkowa i innych miejscowości.

Nie były to jedyne atrakcje jarmarku. Nie brakowało stoisk z drobiazgami i zabawkami dla dzieci, biżuterią i lokalnymi wyrobami spożywczymi, najmłodsi mogli bezpłatnie skorzystać z karuzeli, a po godzinie 19-ej, po wręczeniu podziękowań zespołom folklorystycznym, na scenie pojawił się Fliper, znany i lubiany w Ozorkowie disco polo.

Deszczowa i wietrzna pogoda nie zachęcała wprawdzie do zabawy na świeżym powietrzu, jednak mieszkańców nie zniechęciło to do udziału w I Jarmarku Ozorkowskim i licznie pojawili się na placu Jana Pawła II w sobotnie popołudnie.

Podczas Jarmarku, którego organizatorem był Urząd Miejski, po raz kolejny wręczył statuetki pn. „”. W tym roku wyróżnienie to trafiło do dwóch firm: Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego „” i Cukierni „”.

Reklama