Widok na ul Staszica od strony ul. Sikorskiego / fot. umozorkow.pl
Reklama

Latem tego roku zostaną przebudowane ulice i w ramach programu „Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. W tym tygodniu już oficjalnie Urząd Wojewódzki w Łodzi potwierdził przyznanie miastu dofinansowania na inwestycję pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego północo-zachodniej części Ozorkowa etap II”.

Pierwszym etapem był wykonany w roku 2015 ulic: i oraz ów przy ul. .

Wniosek dotyczy przebudowy ul. Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania Sikorskiego/Lipowa// do Armii Krajowej. W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni, pojawią się nowe krawężniki, chodniki z kostki brukowej, wjazdy do posesji, przejścia dla pieszych z azylami, czyli wysepkami między pasami jezdni, zostanie też zbudowana ścieżka rowerowa.

W ramach przebudowy ul. Staszica na całym odcinku, czyli od ul. Konstytucji 3-go Maja do ogrodzeń zakładów podstrefy , zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i miejsc postojowych, pojawią się nowe chodniki, krawężniki, wjazdy do posesji, ścieżka rowerowa i azyl dla pieszych na jezdni w celu poprawy bezpieczeństwa.

Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana latem tego roku, to blisko 1mln 900 tys. zł.

Reklama