Pola Nadziei 2016
Pola Nadziei 2016
Reklama

W dniu 9 kwietnia 2016 r. obyła się w Ozorkowie w ramach kampani ”. Koło wolontariatu przy I Ogólnokształcącym w Ozorkowie przy udziale uczniów innych ozorkowskich szkół wspomogło w ten sposób Stowarzyszenie im. Jana Pawła II w Zgierzu.

Pola Nadziei to międzynarodowa kampania, realizowana wyłącznie przez hospicja, której celem jest sadzenie jesienią żonkili ? symboli nadziei na nowe życie i tworzeniu „pól nadziei”.
Ideą kampanii Pola Nadziei, stworzonej przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii jest pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na cierpienia i los osób nieuleczalnie chorych oraz propagowanie idei wolontariatu.

W tym roku pogoda nie dopisała ale na wolontariuszy zawsze można liczyć – wspierający akcję Pola Nadziei pracowali w strugach deszczu, tym bardziej więc ich zaangażowanie i dobre serce są godne podziwu.

I Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny było miejscem, w którym mieścił się „sztab” akcji i spotkali się wolontariusze z pozostałych ozorkowskich szkół: nr 1 oraz Zespołu Szkół Zawodowych.

Reklama