Reklama

Umowa podpisana – 12 mln zł na drogi trafi do Ozorkowa

0
Umowa podpisana - 12 mln zł na drogi trafi do Ozorkowa / fot. umozorkow.pl
Umowa podpisana - 12 mln zł na drogi trafi do Ozorkowa / fot. umozorkow.pl

24 marca Jacek Socha i przedstawiciele Zarządu Województwa Łódzkiego podpisali umowę na z UE kwotą 12 mln zł wartej 17 mln zł przebudowy układu komunikacyjnego w Ozorkowie. Dzięki temu już w przyszłym roku rozpocznie się jedna z większych i kosztowniejszych inwestycji drogowych w Ozorkowie.

Projekt dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dotyczy dwóch zadań; w ramach pierwszego przebudowany zostanie ciąg ulic: wraz z mostem, Maszkowska oraz wybudowane zostanie  rondo u zbiegu Maszkowskiej, Południowej, Zgierskiej, Wyszyńskiego, Średniej. W ramach drugiego zadania zaplanowano przebudowę ciągu ulic: Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego, Łęczycka.

Największym przedsięwzięciem jest budowa nowego mostu na ul. Południowej; obecnie istniejący ma niewystarczającą nośność i w związku z tym nie ma możliwości, by samochody ciężarowe, jadące np. do zakładów ozorkowskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogły jechać od ul. Zgierskiej ul. Południową, Unii Europejskiej i Lipową. Poza tym, by TIR-y mogły ze Zgierskiej czy Wyszyńskiego skręcić w Południową, potrzebne jest rondo; ułatwi to ruch w mieście i umożliwi samochodom powyżej 30 ton korzystanie z przebudowanej ul. Południowej.

Duże samochody korzystają też z ciągu ulic: Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego, Łęczycka. Stan tych dróg jest kiepski; problemem jest nie tylko zły stan nawierzchni jezdni, ale też chodników. Kompleksowa przebudowa pozwoli na poprawę stanu tych dróg na wiele lat.

W tym roku zostanie opracowana dokumentacja, natomiast prace budowlane rozpoczną się w roku 2017 i potrwają do  2018 r.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version