Reklama

XIX Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół

0
XIX Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół / fot. ug-ozorkow.pl

W dniu 11 marca br. pod patronatem Wójta Gminy Ozorków odbyły się kolejne kulturalne zmagania uczniów Zespołów Szkół z terenu gminy Ozorków, które wzorem lat ubiegłych zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu na – XIX już Przeglądzie Twórczości Artystycznej.

Aktorskie popisy oceniała komisja artystyczna w składzie:

  • Pani Mariola Tylke ?instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie,
  • Pani Barbara Kaszyńska ? poetka, bajkopisarka,
  • Pani Lucyna Sztompka ? pedagog, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej.

artyści pod kierunkiem swych nauczycieli zaprezentowali 30-to minutowe ? dowolnie wybrane i opracowane ? przedstawienia. Artyści z Modlnej ? gimnazjaliści kl. III ? działający pod kierunkiem p. Joanny Kutyły zatytułowali swój występ dość zagadkowo tj. ?Inni? i weszli na scenę z muzyką Niemena – ?Dziwny jest ten świat?. Wstęp z tym znanym utworem doskonale nawiązał do podjętej przez uczniów tematyki, a mianowicie braku tolerancji wobec ?innego? tj. różniącego się nieco współmieszkańca, będącego jednak w pewnej mniejszości. Pouczające monologi pozwoliły uzmysłowić sobie dość szeroką skalę występującego zjawiska.

Grupa młodzieży z Solcy Wielkiej to uczniowie kl. VI SP, którzy pod opieką p. Katarzyny Hefczyńskiej wystawili ?Dziecięcy pokój?, a w nim bardzo młodzieżowa tematyka z różnymi perypetiami występującymi w relacjach z osobami płci odmiennej. Gimnazjaliści z Leśmierza jako Grupa Teatralna ?Beztwarz?, wraz z opiekunkami p. Jolantą Kuropatwą i p. Marią Graczyk zainscenizowali dość romantyczny pt. ?Płyń, Trzymaj Kurs?, zainspirowany wędrówką Odysa. Główny przekaz dla widza to pokazanie w metaforyczny sposób, że ?Życie jest podróżą, pasją a każdy z nas wyrusza swoją łodzią w rejs pełen przygód…?

Obrady komisji artystycznej wyłoniły najlepsze przedstawienia:

Nagrody Wójta Gminy Ozorków: za I m-ce 600 zł, za II m-ce 500 zł i za III m-ce 400 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version