Wąż zbożowy w studni przy Działkowej / fot. facebook.com/Patrol-interwencyjny-As-242670909206299/
Wąż zbożowy w studni przy Działkowej / fot. facebook.com/Patrol-interwencyjny-As-242670909206299/
Reklama

Szokującego odkrycia dokonał w środę jeden z mieszkańców ul. Działkowej w Ozorkowie. Na niezagospodarowanej działce, na dnie głębokiej studni zauważył dość dużego węża. Poziom wody w zbiorniku był na tyle niski że zwierzę ratując życie ułożyło się na wystającej z wody wrzuconej desce.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Policji oraz Straży Pożarnej. Jednak głębokość na jakiej znajdował się gad utrudniała jego uwolnienie. W związku z tym iż zachodziło podejrzenie że może być to egzotyczny a nie nasz rodzimy, został poproszony o pomoc w rozpoznaniu gatunku, uwolnieniu go jak i zabezpieczeniu po wydostaniu z głębokiej uwięzi. Nie było pewności czy zwierzę żyje. Na miejsce ponownie z pomocą przyszli niezawodni Strażacy z PSP Zgierz.

Na głębokość około 6-7 metrów wprowadzono specjalistyczny sprzęt umożliwiający bezpieczne schwytanie gada. Dopiero po umieszczeniu w siatce można było się dokładnie przyjrzeć wężowi. Podejrzenia członków patrolu As okazały się zasadne. Był to wąż zbożowy o dość mylnych kolorach. Nietypowa odmiana kolorystyczna. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Wyziębiony ale cały i zdrowy gad został przekazany pod czujne oko Inspektora patrolu interwencyjnego As specjalizującego się w terrarystyce.

Reklama