1 procent dla Ozorkowa - Mateusz Olczak
Reklama

Mateusz urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozczep kręgosłupa). W pierwszych miesiącach swojego życia przeszedł siedem zabiegów operacyjnych, w tym wszczepienie zastawki oponowo-rdzeniowej. Wykryto u niego również współistniejące choroby min.: wodogłowie, pęcherz neurogenny, porażenie wiotkie kończyn dolnych oraz garb kostny w odcinku lędźwiowym.

Dzięki intensywnej rehabilitacji, w której Mateusz uczestniczy od samego początku, udało nam się usprawnić syna i zapewnić mu w miarę normalne życie. Mimo wielu przeszkód związanych głównie z pokonywaniem barier architektonicznych Mateusz ukończył przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum. Obecnie jest uczniem liceum.

Niestety w 14-stym roku życia jego stan zdrowia zaczął się pogarszać. Jedyna nerka, którą posiadł zaczęła coraz gorzej pracować. Po mimo intensywnych działań medycznych, lekarze podjęli decyzję (lipiec 2010) o rozpoczęciu leczenia nerko zastępczego. W przypadku Mateusza można było zastosować tylko hemodializę. Początki były bardzo trudne ponieważ wiązały się z powikłaniami, które wymagały częstej hospitalizacji. Obecnie dojeżdżamy (40 km w jedną stronę) trzy razy w tygodniu na hemodializę do ICZMP w Łodzi. Tam tylko znajduje się stacja dializ dla dzieci w województwie łódzkim. Jedyną szansą jest przeszczep nerki. Lekarze przeprowadzili już szereg specjalistycznych badań, które dały nadzieję na ten przeszczep.

Do tej pory radziliśmy sobie sami zapewniając Mateuszowi rehabilitację i opiekę medyczną. Obecne leczenie wymaga dużych nakładów finansowych, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. Bardzo liczymy na pomoc życzliwych osób.

Mimo ciężkiej choroby Mateusz jest uśmiechniętym nastolatkiem, pełnym wiary w to, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli, której już doświadczył przezwycięży przeciwności losu.

Darowizny można wpłacać na konto:

  • Fundacja Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01- 685 Warszawa Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
  • Z dopiskiem: 12237 Olczak Mateusz- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Jeśli chcecie oddać swój 1% podatku:

  • Wystarczy w swoim PIT wpisać w rubryce 1% dla OPP: KRS 0000037904
  • W rubryce „Informacje uzupełniające” wpiszcie: 12237 Olczak Mateusz
Reklama