Fot. policja.pl
Fot. policja.pl
Reklama

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Ozorków, u którego znaleźli ponad 27 tys. nielegalnych papierosów.


11 lutego 2016 r. policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Ozorków. Tam, według ich ustaleń, 23-letni mężczyzna przechowywał znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że w domu nikogo nie ma. Postanowili jednak poczekać na właściciela.

Po jakimś czasie pod bramę posesji podjechało audi. Za kierownicą siedział podejrzewany 23-latek. Ten na widok czekających na niego funkcjonariuszy ruszył z impetem próbując uciekać. Już po chwili był w rękach zgierskich stróżów prawa. Podczas przeszukania jego domu i pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli pięć dużych pudeł i worek jutowy z niezłożonymi jeszcze opakowaniami do papierosów, a w stojącym na podwórku oplu omedze 27 340 sztuk papierosów. Część była już ułożona w paczkach. Pozostałe luzem przechowywano w foliowych torbach.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w celi zgierskiej komendy policji. Usłyszał zarzuty z ustawy karno – skarbowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Wartość uszczuplenia akcyzowego wynikającego z działalności przestępczej wyniosła w tym przypadku blisko 23 tys. złotych.

Reklama