Na zakończenie karnawału - Biesiada Powiatowa w Zgierzu
Reklama

W zajeździe „U Przemka” koniec karnawału świętowali przedstawiciele 6 gmin powiatu zgierskiego, wśród nich byli przedstawiciele lokalnych samorządów, kół gospodyń wiejskich, czy tez pozarządowych instytucji działających na terenie powiatu .

Organizatorem XII Biesiady Powiatowej, która odbyła się 9-go lutego był Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, a współorganizatorem i gospodarzem była Wójt Gminy Zgierz. Stoły biesiadne zostały przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.  Stoły uginały się od przepysznych potraw oraz pięknych ozdób ludowych.

Część artystyczna została zorganizowana przez w Dzierżąznej. Wystąpiły dziecięce zespoły oraz Zespół Śpiewaczy „Szczawinianki” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierżąznej oraz Zespół Szkolny „Szczawiniacy” ze Szczawina.

Gminę Ozorków reprezentowało m.in. KGW z Modlnej (BABINIEC). Wszystkie przygotowane potrawy były przepyszne, co pozwoliło zdobyć uznanie gości zaproszonych na Powiatową Biesiadę.

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowujące stoły biesiadne otrzymały nagrody. Po uczcie była długa i wspaniała zabawa, a do tańca przygrywał zespół „Tenor”. W trakcie imprezy można było podziwiać wystawę twórców ludowych z powiatu zgierskiego. Swoje stoisko przygotowała również ” z Parzęczewa.

Reklama