Dzień Babci i Dziadka w Parzęczewie / fot. parzeczew.pl
Reklama

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w przedszkolach i szkołach stało się już niemal tradycją. W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej w Parzęczewie oraz dzieci z Punktów Przedszkolnych w Parzęczewie i Chociszewie przygotowały dla swoich babć i dziadków artystyczne niespodzianki.

Wójt Gminy uczestniczył w dwóch takich uroczystościach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Parzęczewie i Plastuś w Parzęczewie. Uczniowie szkoły w Parzęczewie, dziękując wszystkim Babciom i Dziadkom za ich wielkie serce dedykowali im profesjonalnie przygotowaną, barwną i przede wszystkim zabawną część artystyczną. Humorystyczne dialogi i scenki nagradzane były przez publiczność salwami śmiechu i gromkimi brawami, a przepięknie wykonane wiersze oraz piosenki sprawiły zebranym gościom wiele radości i podziwu dla umiejętności występujących dzieci. Na zakończenie uroczystości odśpiewano tradycyjne 100 lat.

Wójt Gminy dziękując za zaproszenie, pogratulował wszystkim babciom i dziadkom tak uzdolnionych wnucząt oraz złożył serdeczne życzenia. Podziękował nauczycielkom ? Pani Halinie Boguckiej, Karolinie Kurowskiej i Agnieszce Fandrych za doskonałe przygotowanie uczniów. Podkreślił fakt, że szkoła przyciąga coraz więcej rodziców i dziadków zainteresowanych występami artystycznymi  swoich pociech. To już druga ? po jasełkach ? uroczystość kiedy sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej pęka w szwach ? powiedział Wójt.

Dzieci z Punktów Przedszkolnych z pomocą swoich nauczycielek przygotowały część artystyczną w formie bajek. Goście słuchając opowieści czytanej przez narratora mogli podziwiać zdolności aktorskie swoich wnucząt. Każde z nich starało się wypaść jak najlepiej przed kochanymi babciami i dziadkami.

Wójt, dziękując dzieciom i składając życzenia, podkreślił jak wielką rolę w życiu dzieci odgrywa edukacja przedszkolna, która stwarza odpowiednie warunki do rozwoju i przygotowuje do nauki w szkole.

Reklama