Prezes WZBS w Łodzi Włodzimierz Choinkowski i najlepsi młodzicy, od lewej: Krzysztof Maciak, Jakub Janasiak, Mirosław Syncerek, Mateusz Bartosik, Łukasz Bartosik, Małgorzata Bielińska
Reklama

W dniach 28-29.11.2015 r. w Ośrodku PINIA w Sokolnikach Lesie zostały rozegrane Województwa Łódzkiego Młodzików i Juniorów Młodszych w brydżu sportowym. Podczas dwudniowych zmagań rozegrano cztery turnieje: turniej par na maksy, dwa turnieje par na impy i turniej indywidualny na maksy. Łącznie rozegrano 96 rozdań.

Nazwiska medalistów, tak w kategorii juniorów, jak i młodzików dało się wcześniej przewidzieć, nieznany był tylko kolor kruszcu i miejsce na podium. W kategorii juniorów dominowali srebrni medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a w kategorii młodzików srebrni medaliści Mistrzostw Polski. Ostateczne rozstrzygnięcia o zajętych miejscach zapadły w ostatnich rozdaniach turnieju indywidualnego.

W kategorii juniorów złoty medal zdobył Milan Chyliński, srebrny Dariusz Syncerek i brązowy Jarosław Walczak. W kategorii młodzików złoty medal zdobył Krzysztof Maciak, srebrny Jakub Janasiak, a brązowy Mirosław Syncerek. Czwarte miejsce zajął Mateusz Bartosik, piąte Łukasz Bartosik, a szóste Małgorzata Bielińska.

Nasi brydżyści w mistrzostwach województwa dominują od kilku lat, ale w tym roku pierwszy raz zdobyli komplet medali w obu kategoriach wiekowych.

Trener:

Reklama