Siedemdziesiąt centymetrów wolności / fot. facebook.com/Patrol-interwencyjny-As-242670909206299
Reklama

Siedemdziesiąt centymetrów – taką długość miała uwięź, którą przywiązany był na jednej z posesji przy ul. Lipowej w Ozorkowie.

W czwartek, 19 listopada, Patrol interwencyjny As, został poproszony o przyjrzenie się warunkom w jakich przetrzymywany jest od dawna pies w typie rasy Owczarek Niemiecki na ww. posesji.

Z relacji świadka wynikało iż zwierzę nie ma dostępu do żadnego schronienia, pokarmu, wody a długość jego uwięzi nie przekracza metra.

Kilku letni duży pies był przywiązany kablem elektrycznym wzmocnionym drutem do fragmentu ogrodzenia prowizorycznego kojca znajdującego się na terenie posesji. Długość kabla wiodący od obroży psa, silnie zaciśniętej i zaplątanej w łańcuchy i druty do ogrodzenia wynosiła 70 cm!

Pies nie miał nawet szans swobodnie się położyć o schowaniu do budy nie było mowy. W pobliżu kilka zardzewiałych naczyń bez wody i pożywienia.

W związku z tym, iż na posesji nie było nikogo z kim moglibyśmy porozmawiać na temat sytuacji a z relacji świadków pies w takich warunkach przebywa od bardzo dawna, na miejsce poprosiliśmy asystę Policji. Funkcjonariusze wyrazili opinię o konieczności natychmiastowego zabrania zwierzęcia. Rodzina tu zamieszkująca jest Policji znana z nie najlepszej strony.

W ciągu najbliższych dni zostaną podjęte kroki względem opiekunów.

Stowarzyszenie PATROL INTERWENCYJNY AS powstał w kwietniu 2013 r. Obecnie liczy
24 członków założycieli. Wszyscy członkowie to osoby ściśle związane z pracą ze zwierzętami zarówno społecznie jak i zawodowo.

Celem działalności stowarzyszenia jest przede wszystkim zapewnienie opieki bezdomnym
zwierzętom, zapobieganie ich bezdomności, przeciwdziałanie zaniedbywaniu i okrutnemu
traktowaniu.

INTERWENCJE i adopcje pod numerem telefonu 797-919-580.

Więcej o stowarzyszeniu na stronie https://www.facebook.com/Patrol-interwencyjny-As-242670909206299/.

Reklama