Jarosław Walczak i Kamil Huda
Reklama

W dniach 6-8.11.2015 r. młodzi brydżyści wzięli udział w Młodzieżowym Festiwalu Brydżowym w Szczyrku rozegranym w hotelu „Orle Gniazdo”.Do zawodów zgłosiły się 174 osoby. W poszczególnych kategoriach wiekowych U-15, U-20 i U-25 rozegrano 60 rozdań eliminacji na zapis maksymalny. Do wspólnego finału awansowało najlepszych 16 par: 4 pary z U-15 i po 6 par z U-20 i U-25. W finale rozegrano 30 rozdań. Chyliński i Dariusz Syncerek w eliminacjach U-20 zajęli 3 miejsce i awansowali do finału, w którym zajęli 11 miejsce.

Bardzo bliskie awansu do finału były pary Jakub Janasiak ? oraz Mirosław Syncerek ? Mateusz Barosik, które zajęły 6 i 7 miejsce w kategorii U-15.  Równolegle z finałem pozostali zawodnicy rozgrywali z swoich kategoriach wiekowych turniej na impy. W kategorii U-15 drugie miejsce zajęli Jakub Janasiak i Mirosław Syncerek, siódme Krzysztof Maciak – Radosław Lityński, dziewiąte Zofia Duda ? Mateusz Bartosik. W kategorii U-20 pierwsze miejsce zajął Jarosław Walczak z Kamilem Hudą z Bytomia.

W długofalowej klasyfikacji indywidualnej zawodów Chyliński i Dariusz Syncerek zajęli 21 miejsce, Jakub Janasiak ? 33, Mirosław Syncerek – 34, Krzysztof Maciak ? 39, Mateusz Bartosik ? 42, Jarosław Walczak ? 45, Radosław Lityński ? 107, Łukasz Bartosik ? 140, Zofia Duda ? 145, Małgorzata Bielińska ? 166, Julia Bojanowska ? 169 i Sebastian Wojtczak ? 170.

W klasyfikacji miejsca zamieszkania uczestników w punktacji długofalowej gmina i miasto Ozorków zajęło 5 miejsce za Warszawą, Krakowem, Bytomiem i Poznaniem. Wyprzedziliśmy m.in. Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin. Gmina Łęczyca zajęła 24 miejsce i wyprzedziła m. in. Słupsk, Łódź, Toruń, Bielsko-Białą, Gliwice, Olsztyn. Sklasyfikowanych zostało 57 jednostek administracyjnych.

W ramach rekreacji fizycznej, w rozegranym turnieju tenisa stołowego zajął drugie miejsce.

Po zakończeniu Młodzieżowego Festiwalu Brydżowego część uczestników pozostała w Szczyrku, aby w dniach 8-10.11.2015 r. rozegrać pierwsze z trzech kryteriów eliminacji do kadry Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii U-20 Chyliński i Dariusz Syncerek zajęli 6 miejsce dające awans do udziału w drugim kryterium, które zostanie rozegrane w lutym 2016 r. Jakub Janasiak i Mateusz Bartosik zajęli 8, Jarosław Walczak  z Kamilem Hudą (Bytom) 10 i Mirosław Syncerek z Krzysztofem Maciakiem 18 miejsce.  W drugim kryterium weźmie udział 16 par: najlepszych 6 par z pierwszego kryterium, 5 par z nominacji selekcjonerów po pierwszym kryterium i 5 par z ?dziką kartą?. Pary: Janasiak ? Bartosik i Walczak ? Huda mają dużą szansę zagrania w drugim kryterium.

Trener:

Reklama